ZRUŠIT
 
 
LETNÍ SCÉNA

LETNÍ SCÉNA

Letní scéna Divadla Ungelt, která byla slavnostně otevřena paní Livií Klausovou 19. června 2005, se nachází ve starobylé malebné části Hradčan pod Loretou na Novém Světě.Díky příjemně stoupajícímu celodřevěnému hledišti, do něhož se vejde 227 diváků, si Letní scéna zachovává pro Ungelt tolik typickou komorní atmosféru.

LETNÍ SCÉNA LETNÍ SCÉNA LETNÍ SCÉNA LETNÍ SCÉNA
 

LETNÍ SCÉNA

Pod širým nebem hraje Ungelt pravidelně každý rok od konce června až do konce srpna. Repertoár je sestavován z divácky nejpřitažlivějších inscenací kamenné scény. Výjimečně však vznikne i inscenace, která je „ušita“ Letní scéně přímo na tělo. Často v ní hraje více herců, než je v Ungeltu zvykem, a i náročnější scénografie se vymyká zvyklostem náznakové výpravy kamenného Ungeltu. Tyto inscenace se proto během běžné divadelní sezóny na kamenné scéně neuvádí.První takovou ryze letní premiérou byla Scribeho Sklenice vody (režie Petr Novotný, premiéra 24. 6. 2012), kterou o rok později následovala zatím nejúspěšnější inscenace Letní scény – původní komorní muzikál Touha jménem Einodis (režie Pavel Ondruch, světová premiéra 19. 6. 2013). Hudební skladatel Karel Štolba a textařka Marta Skarlandtová napsali hudební dílo nejen přímo pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou, ale také pro Letní scénu Divadla Ungelt. Muzikál se před zcela vyprodaným hledištěm uváděl až do roku 2017, kdy také vznikl filmový záznam, který je k zakoupení na pokladnách divadla nebo on-line na webu. Zatím poslední letní inscenací byla s úspěchem premiérovaná původní dramatizace slavného románu Betty MacDonaldové Kdokoli může dělat cokoli (režie Peter Gábor, světová premiéra 1. 7. 2018). 

 

KDE NAJDETE LETNÍ SCÉNU

Letní scéna Divadla Ungelt se nachází na Hradčanech,
v ulici Nový Svět (na křižovatce s ulicí Kapucínskou)

Spojení:
metrem "A" na stanici Malostranská
odtud tramvají číslo 22, 23 tři stanice, vystoupit na zastávce Brusnice
(z Malostranské cca 6minut)
dále pěšky cca 5 minut.

 

Kapacita hlediště je 227 míst. Místa jsou rozdělena do dvou cenových pásem. Jednotlivá sedadla jsou číslována! Areál Letní scény se pro diváky otevírá v 18:00!

Místa jsou číslována! Všechna představení začínají ve 20:00. Pořadatel si vyhrazuje právo na zrušení představení, v tom případě se vstupné vrací jen a pouze tam, kde jste vstupen-ku zakoupili, a to nejpozději do tří pracovních dnů! 
Bylo-li odehráno 30 či více minut, vstupné se nevrací. O případném nekonání představení z důvodu výrazné nepřízně počasí se vždy rozhoduje až ve 20:00! 
Na vybraná místa poskytujeme studentům, seniorům (65 a více let), držitelům průkazu ZTP a doprovodu ZTP/P 50% slevu. Držitelé průkazu ZTP/P mají vstup zdarma. Průkaz oprav-ňující váš nárok na zlevněnou vstupenku po vás bude žádat i dozor u vstupu do hlediště v den konání představení – pokud se nebudete moci prokázat patřičným průkazem, budete muset doplatit vstupné do plné výše). 
Bezbariérový přístup. Změna programu vyhrazena. Pro Vaše větší pohodlí si můžete u vstupu do areálu zapůjčit karimatkové sedáky. Hrajeme za každého počasí, v případě deště rozdáváme pláštěnky.

V roce 2018 jsme se také v zájmu zvýšení diváckého komfortu rozhodli spojit divadelní areál se sousední zahrádkou restaurace Nový Svět (https://restaurantnovysvet.cz) a vybudovat tam pro Vás kamenné splachovací toalety. Plodné partnerství Divadla Ungelt a legendární restaurace přináší i další výhody pro divadelní návštěvníky: pokud předložíte naši platnou vstupenku, dostanete zvýhodněné „divadelní menu“. Návštěvu Letní scény tak můžete spojit nejen s procházkou po magickém hradčanském Novém Světě, ale také s vynikající večeří. Restaurace provozuje rovněž stánek občerstvení přímo za hledištěm, u něhož můžete posedět už dvě hodiny před začátkem představení a samozřejmě také o přestávce.

 
 
×

Přihlášení k odběru novinek