ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Život podle Jonesových

Život podle Jonesových

Život podle Jonesových

Přistěhovali se noví sousedé a oceňovaná tragikomedie, ve které dva manželské páry hledí vstříc prchavosti času a života, může začít. Obnažující cesta do hlubin lidské duše, v níž nic není tak tragické, aby se tomu nedalo i zasmát.

Obvyklá délka představení je 2 hodiny a 10 minut včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Ladislav Hampl Ladislav Hampl
John Jones
Vanda Hybnerová Vanda Hybnerová
Jennifer Jonesová
Lucie Štěpánková Lucie Štěpánková
Pony Jonesová
Miroslav Táborský Miroslav Táborský
Bob Jones

Autor: Will Eno
Překlad: Pavel Dominik

Režie: Marek Němec
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak
Hudba: Ivan Acher

Česká premiéra: 16. 12. 2017

 
PODROBNOSTI

O autorovi: Americký dramatik Will Eno (1965) za své přelomové monodrama Thom Pain (based on nothing) byl nominován na prestižní Pulitzerovu cenu a od té doby se stal ceněným následovníkem legendárního Edwarda Albeeho. Za svá dramata – včetně Života podle Jonesových – získal mnoho cen a v Americe je proto považován za předního autora své generace.

„Ta hra mě hodně baví. Vůbec není jednoduchá, vypořádává se s životem i smrtí, ovšem neodejdete z představení se smutkem, ale díky humoru, který k životu patří možná s úsměvem a troškou přemítání. Je to takový snímek duše a já tomu dílu věřím, že se bude líbit.“ (Miroslav Táborský)

„Když se mi poprvé dostal text do rukou, zjistila jsem, že to není běžný příběh. V průběhu představení se neustále mění situace, je tam nemoc, naděje, vztahy i smrt, nejde ale o depresivní hru, protože jí nechybí ani trocha toho onoho vzácného koření. Tedy nadhled a vtip. Prozrazovat víc nemá cenu, prostě přijďte a uvidíte a uslyšíte.“ (Vanda Hybnerová)

Z kritiky Jana Kerbra (Lidové noviny):
„Jeví se mi, že v Ungeltu prezentují inscenaci pozoruhodnou, nechlácholivou a vzrušující.“

×

Přihlášení k odběru novinek