ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Skleněný strop

Skleněný strop

 

Dva rozdílné světy, dva nesmiřitelné přístupy k životu a jeden společný pocit viny, kterého se nejde zbavit. Fascinující střet dvou silných osobností, které se nedokáží přestat milovat, ačkoli je všechno proti. Obvyklá délka představení je 2 hodiny včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Tatiana Dyková Tatiana Dyková
Kyra Hollisová
Jiří Langmajer Jiří Langmajer
Tom Sergeant
Vladimír Pokorný Vladimír Pokorný
Edward Sergeant
Matěj Převrátil Matěj Převrátil
Edward Sergeant

Autor: David Hare
Překlad: Jan Šotkovský

Režie: Vít Vencl
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Scéna: Michal Syrový
Kostýmy: Dana Hávová

Česká premiéra: 4. a 5. 5. 2018

 

V PRODEJI

po     8. 5. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
ne     28. 5. 2023 20.00h Letní scéna
po     29. 5. 2023 20.00h Letní scéna
st     7. 6. 2023 20.00h Letní scéna
čt     8. 6. 2023 20.00h Letní scéna
po     28. 8. 2023 20.00h Letní scéna
út     29. 8. 2023 19.00h Divadlo ABC
po     11. 9. 2023 20.00h Letní scéna
út     12. 9. 2023 20.00h Letní scéna
st     13. 9. 2023 20.00h Letní scéna
PODROBNOSTI

O autorovi: Přední britský dramatik David Hare (1947) za svou dlouhou divadelní kariéru napsal přes třicet dramat. Ve svých textech pracuje s hlubinnou psychologií a využívá k tomu mistrovsky vystavěné dialogy, v nichž zkoumá nejen duše svých postav, ale i jejich světonázory. Jeho nejslavnější komorní hra Skleněný strop posbírala mnoho prestižních cen (např. Olivier Award pro nejlepší hru, několik Tony Award atd.) a s úspěchem se hrála po celém světě. V Ungeltu má svou českou premiéru.

„Hlavní téma této hry je svědomí, a jak s ním neopatrně zacházíme, a které i přesto určuje celý náš život. Jak žijeme, jak vypadáme, co k sobě přitahujeme... A to mě nutí k zamyšlení a zároveň mě to něco naučilo.“ (Tatiana Vilhelmová)

„Skleněný strop je další z lahůdek Divadla Ungelt. Člověk už po prvním přečtení ví, že drží v ruce něco, co prostě stojí za to.“ (Jiří Langmajer)

„Skleněný strop jsme vybrali přímo na tělo Tatianě Vilhelmové, která je ve vrcholné profesní formě. Krásný mnohovrstevnatý text je ideální pro hlubinnou hereckou práci a vyžaduje zralé charakterní herce. Právě takové jako je Tatiana či Jiří Langmajer, který byl pro roli jejího dávného milence okamžitá a jasná volba.“ (Pavel Ondruch)

Z kritiky Jany Paterové (Divadelní noviny):
„Vilhelmová hraje Kyru neexaltovaně, zlidští i její plakátový projev a hlavně dává nahlédnout do její duše. Vnitřní pochody a proměny postavy dokáže výrazně ukázat i v situacích, kdy se takzvaně navenek nic neděje. Zkušeným partnerem je jí Jiří Langmajer, jehož Tom umí být přesvědčivý, i když Hare jeho argumenty oslabuje. Je ve svém projevu eruptivnější a s Vilhelmovou se dobře doplňuje.“

Z kritiky Radmily Hrdinové (Právo):
„Tatiana Vilhelmová obdařila Kyru nervní, citlivou duší a neustálým napětím, Jiří Langmajer se v Tomovi od sebestředného suveréna přehrává plynule do polohy racionálního, po odpuštění i po Kyře toužícího muže.“

×

Přihlášení k odběru novinek