ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Skořápka

Skořápka

 

V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě. Obvyklá délka představení je 2 hodiny a 10 minut včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Alena Mihulová Alena Mihulová
Halina Kocembová
Petra Nesvačilová Petra Nesvačilová
Roxana Klíčková

Autor: Marcin Szczygielski
Překlad: Lena Pešák

Režie: Pavel Ondruch

Scéna: Alena Schäferová, Pavel Ondruch
Kostýmy: Alena Schäferová

Česká premiéra: 27. 4. 2016

 

V PRODEJI

út     25. 4. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
út     2. 5. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
ne     20. 8. 2023 20.00h Letní scéna
PODROBNOSTI

O autorovi: Současný polský spisovatel, novinář a dramatik Marci Szczygielski (1972) je již řadu let významnou osobností polského kulturního života. Kromě svých her, z nichž je Skořápka nejslavnější, píše romány pro děti či působí jako novinář. Za řadu svých děl byl oceněn prestižními národními cenami.

„Pod komediálními scénami je v této hře něco hluboce lidského, opravdového.“ (Alena Mihulová)

„Jedním z hlavních témat je, jak se zbavujeme svých skořápek či masek, jak překonáváme mimikry, jak nasloucháme, komunikujeme a snažíme se být otevření tomu, co neznáme. Potkají se dvě odlišné osobnosti podléhající svým předsudkům a strachům. Během hry se ale vzájemně otevřou a najednou zjistíme, že cesta k růstu je velice snadná. Stačí, aby si lidé navzájem naslouchali.“ (Pavel Ondruch)

Z kritiky Heleny Grégrové (i-divadlo.cz):
„Křehký a dojemný příběh o náhodném setkání dvou žen v odlišných životních situacích a zdánlivě tak rozdílných povah se prostřednictvím bezchybné herecké partneřiny Aleny Mihulové a Petry Nesvačilové proměňuje v neomylný tah Divadla Ungelt na branku diváckých srdcí. Ten veskrze příjemný pocit a katarzní zážitek z pozvolného oťukávání skořápek obou hrdinek, jejich cesty k pochopení a vzájemnému obohacení si hýčkám ještě teď. A tleskám!“

×

Přihlášení k odběru novinek