ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Skořápka

Skořápka

 

V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání? Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě. Obvyklá délka představení je 2 hodiny a 10 minut včetně přestávky.

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Alena Mihulová Alena Mihulová
Halina Kocembová
Petra Nesvačilová Petra Nesvačilová
Roxana Klíčková

Autor: Marcin Szczygielski
Překlad: Lena Pešák

Režie: Pavel Ondruch

Scéna: Alena Schäferová, Pavel Ondruch
Kostýmy: Alena Schäferová

Česká premiéra: 27. 4. 2016

 

V PRODEJI

st     2. 2. 2022 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
út     15. 3. 2022 19.00h Kamenná scéna
pá     17. 6. 2022 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
so     20. 8. 2022 20.00h Letní scéna
PODROBNOSTI

O autorovi: Současný polský spisovatel, novinář a dramatik Marci Szczygielski (1972) je již řadu let významnou osobností polského kulturního života. Kromě svých her, z nichž je Skořápka nejslavnější, píše romány pro děti či působí jako novinář. Za řadu svých děl byl oceněn prestižními národními cenami.

„Pod komediálními scénami je v této hře něco hluboce lidského, opravdového.“ (Alena Mihulová)

„Jedním z hlavních témat je, jak se zbavujeme svých skořápek či masek, jak překonáváme mimikry, jak nasloucháme, komunikujeme a snažíme se být otevření tomu, co neznáme. Potkají se dvě odlišné osobnosti podléhající svým předsudkům a strachům. Během hry se ale vzájemně otevřou a najednou zjistíme, že cesta k růstu je velice snadná. Stačí, aby si lidé navzájem naslouchali.“ (Pavel Ondruch)

Z kritiky Heleny Grégrové (i-divadlo.cz):
„Křehký a dojemný příběh o náhodném setkání dvou žen v odlišných životních situacích a zdánlivě tak rozdílných povah se prostřednictvím bezchybné herecké partneřiny Aleny Mihulové a Petry Nesvačilové proměňuje v neomylný tah Divadla Ungelt na branku diváckých srdcí. Ten veskrze příjemný pocit a katarzní zážitek z pozvolného oťukávání skořápek obou hrdinek, jejich cesty k pochopení a vzájemnému obohacení si hýčkám ještě teď. A tleskám!“

×

Přihlášení k odběru novinek