ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Všechny báječný věci

Všechny báječný věci

 

Seznam všeho, pro co stojí za to žít. Napíšete ho s námi? Monodrama, které věří v lepší svět.


Obvyklá délka představení je 1 hodina a 30 minut bez přestávky. 

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Richard Krajčo Richard Krajčo

Autor: D. Macmillan, J. Donahoe
Překlad: Magdaléna Zelenková

Režie: Karin Krajčo Babinská
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Výprava: Marek Cpin

Premiéra: 26. a 27. ledna 2023

 

V PRODEJI

po     8. 5. 2023 19.00h Divadlo Bez zábradlí
VYPRODÁNO
po     5. 6. 2023 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
út     6. 6. 2023 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
po     31. 7. 2023 19.00h Divadlo Bez zábradlí
st     2. 8. 2023 19.00h Divadlo Bez zábradlí
út     15. 8. 2023 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
st     16. 8. 2023 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
út     29. 8. 2023 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
út     5. 9. 2023 20.00h Letní scéna
VYPRODÁNO
PODROBNOSTI

Z kritiky Jana Kerbra (Lidové noviny):
"Richard Krajčo jeviště i diváky suverénně ovládá, nejen že zareagují na jeho „ahoj“ mnohohlasou odpovědí při simulaci psychoterapeutického sezení, ale také je přiměje k tanci, kdy se zvednou ze sedadel a chvilku se vestoje vrtí. (...) Jeho popularita především u mladší části populace spočívá sice v úplně jiném typu prezentace, pro mnohé z nás však zůstává především pozoruhodným divadelním hercem."

Z kritiky Marie Reslové (aktualne.cz)
"Instinkty herce a frontmana Krajča fungují stoprocentně: udržuje v sále atmosféru soudržného společenství a vzájemné důvěry, vypjaté situace věcně popisuje a odlehčuje vtipem. Je bezprostřední, autentický. Snadno navazuje vztah se vstřícně naladěným obecenstvem, ale počíná si při tom uměřeně, se smyslem pro žánr. Netlačí podpásově na emoce, byť k tomu příběh svádí, o to silněji pak působí, když hrdina přizná bolest ze ztráty blízké duše."

Z kritiky Boženy Hažové (i60.cz):
"Nenechte si ujít šanci být svědky Krajčova hereckého vyzrání. Jeho vypravěč je civilní, bez přehnaných gest plný citu a lásky. Každý divák bude zasažen. Po monodramatu sahají divadla jen výjimečně. Avšak v případě Divadla Ungelt to byla sázka na jistotu."

Z kritiky Radmily Hrdinové (novinky.cz):
"Krajčo je v této roli velmi přesvědčivý, vyhýbá se úspěšně osidlům sentimentu, má přirozený dar kontaktu s diváky, citlivost prožitku, a uplatní se dokonce i jako zpěvák."

„Když zabrousíte do počátků Divadla Ungelt, narazíte na dvě inscenace jen s jedním aktérem. V roce 1997 hrála Jitka Asterová ve hře Jean a já a v roce 1999 Ondřej Vetchý u nás nazkoušel životopisný monolog Vincent. Od té doby na jevišti Ungeltu vždy partneřili minimálně dva herci. Monodramatům jsme se vyhýbali a čekali, jestli někdy nedozraje doba k tomu, abychom udělali výjimku. O tom, že dozrála nás přesvědčil herec a muzikant Richard Krajčo a režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská. Titul, který by důstojně navázal na Deštivé dny, jsme pro ně hledali dlouho. A už se zdálo, že máme vyhráno, ale paralyzovala nás covidová pandemie, která – zdá se – proměnila, jak to, na co diváci chtějí chodit, tak to, co herci chtějí hrát. Manželé Krajčovi chtěli oslavit konec pandemie, když ne humorem, tak alespoň optimismem. Monodrama Všechny báječný věci má k bujarému smíchu daleko, v optimismu ale vyniká. Jeho aktér se v dětství rozhodne, že pro svou maminku napíše seznam všech báječných věcí, které ho – a tedy i nás – na tomto světě obklopují. Seznam toho, pro co stojí za to žít, se rozrůstá i díky divákům, s jejichž aktivní přítomností slavný britský dramatik Duncan Macmillan počítá. Text, který Macmillan stvořil spolu s britským komikem a hercem Jonny Donahoem, umožňuje kromě nenásilného a dobrovolného zapojení diváků i improvizaci a autorský herecký vklad. I proto okamžitě po premiéře na divadelním festivalu v Edinburghu dobyl svět. Původní inscenaci s Donahoem natočila HBO a text následně zinscenovalo mnoho divadel, včetně těch českých. Avšak z logiky textu každá inscenace byla a vždycky bude absolutně jiná. To, co se daný večer odehraje záleží jak na osobnosti herce, tak na divácích. Nemusíte pochybovat o tom, že to, co předvede Richard Krajčo jste ještě nikdy neviděli…“ (Pavel Ondruch)

×

Přihlášení k odběru novinek