ZRUŠIT
 
DARDIVADLU
DÁRKOVÉPOUKÁZKY
KNIHAMilana Heina
LETNÍSCÉNA
RYCHLÁ
NAVIGACE
 
Housle

Housle

 

Doposud se oba bratři protloukali newyorskými ulicemi jen těžko. Všechno se ale může změnit. Zlodějíčkovské komediální drama o dvou bratřích a jejich rodinném příteli, kde naděje na lepší život odhalí pohnutou rodinnou minulost i sílu charakterů.


Obvyklá délka představení je 1 hodina a 50 minut včetně přestávky.


 

Program inscenace zde.

ÚČINKUJÍCÍ A TVŮRCI:

Milan Hein Milan Hein
Gio
Jiří Langmajer Jiří Langmajer
Bobby
Pavel Liška Pavel Liška
Terry

Autor: Dan McCormick
Překlad: Dana Hábová

Režie: Ladislav Smoček
Dramaturgie: Pavel Ondruch

Scéna: Karel Glogr
Kostýmy: Alena Schäferová

Česká premiéra: prosinec 2019

 

V PRODEJI

út     28. 3. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
st     12. 4. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
po     17. 4. 2023 19.00h Kamenná scéna
VYPRODÁNO
út     16. 5. 2023 20.00h Letní scéna
st     17. 5. 2023 20.00h Letní scéna
PODROBNOSTI

Z kritiky Radmily Hrdinové (Novinky.cz)
"Především je ale příležitostí pro tři herce, a to je devíza, kterou v Ungeltu po léta mistrně zhodnocuje režisér Ladislav Smoček. Tentokrát v rolích obou bratrů svedl dohromady Jiřího Langmajera a Pavla Lišku a vystavěl s nimi postavy s propracovanou psychologickou kresbou a něžným humorem. (...) Inscenace díky Smočkově režii i hereckým výkonům neztrácí napětí i humor a v dobrých tradicích Ungeltu nabízí tip na příjemně strávený večer s úměrnou mírou úsměvu i dojetí."

„Nezávislý newyorský herec a písničkář Dan McCormick nedávno prorazil coby dramatik na Off-Broadwayi právě Houslemi, dramatickou komedií se staromódním kouzlem. Díky tomuto jeho prvnímu velkému úspěchu jsme se o něm dozvěděli i my a jako první na světě ho nechali přeložit. Dan McCormick má totiž všechny výhody dramatika, který je primárně herec: dokáže napsat výborné postavy, akční poutavý děj a v neposlední řadě zábavné dialogy. K tomu všemu nemá ty nevýhody, s kterými se dramatici-herci často potýkají. Jeho hra má proto velké a hluboké téma i skvěle vyklenutý oblouk. Prostě ideální materiál pro Ungelt!“ (Pavel Ondruch)

×

Přihlášení k odběru novinek